Pokud jste začátečník ( což asi jste jinak by jste tento článek nečetl/a ) a vybíráte si server, doporučujeme vybrat server z Módovaných (2x,3x,5x – rychlejší), nebo Komunitních ( Vanilla – pomalejší ). Official servery jsou hodně nepřátelské, jsou tam dobří hráči a celkově jsou orientovány na opravdu tvrdý survival. Já (Nero) jsem začínal na 2x serveru, ale nejvíce mám stále v oblibě Vanilla, protože tam je vše pomalejší a neraidnou vás hned v prvních dnech. Důležité je si vybrat server, který není toxic ( Ruský,Turecký a ostatní země) ) na těch se bohužel objevuje nejvíce podvodníků (cheater) a máte zde běžně vysoké pingy. Důležitou roli hraje i ping serveru, čím nižší, tím lepší. Volte tedy nejlépe evropské servery, kde je průměrný ping 30 až 75, víc bychom nedoporučovali. U modded a community jsou servery popsané, jaké v nich jsou módy, možnosti apod.

Rady při výběru serveru

  • Vybírejte podle počtu online hráčů a kvality připojení – ping. Nižší = lepší
  • Modded servery nabízí mnoho vylepšení a pomoc do začátku. Starter kit nebo neomezené stavění
  • Oficiální servery jsou rozděleny podle zemí
  • Server s popiskem Anti cheat by měl mít nejmenší počet podvodníků
  • Vyhledávejte aktivní administrátory serverů 

Tip: Vyzkoušejte na jakémkoliv serveru příkaz /help. Stačí zmáčknout enter pro okno chatu a zadat /help. Ukáže vám možnosti daného serveru

Jakmile si vyberete server a přihlásíte se do hry, tak je dobré si zjistit některé informace. Z 90% se dá bez problému komunikovat v angličtině. Zeptejte se, jestli je možnost startovacího vybavení (starter kit). Pokud ano, server vám ho vloží do inventáře a kdy byl wipe (restart) na serveru ( pokud se připojíte na server, který má wipe cca 3 dny, tak si asi moc nezahrajete, protože bude mít většina zbraně a vy jen luk). Můžete tak ze začátku přijít k zajímavým věcem, jako je sekerka, která se nepoškodí a seká 100x rychleji než obyčejná. Ovšem, dávejte si pozor, abyste o ni nepřišli, novou již nedostanete. Můžete také ze začátku dostat základní vybavení, jako je spacák, pracovní stůl nebo jídlo.

Dále si můžete zjistit, jak moc jsou lidé přátelští na daném serveru a jestli samotný server nabízí možnosti jako sdílená správa dveří. Ve hře to znamená, že můžete někomu přiřadit práva k otevírání vašich dveří.

Zabere to nějaký čas, ale je opravdu dobré si najít správný server, kde se vám bude pohodlně hrát. Není to hra na pár hodin, a tak je velká škoda, když máte někde slušný postup, ale třeba kvůli podvodníkům musíte začínat jinde od začátku. Proto se vyplatí hledat ten správný server. 

www.czechrust.cz