by Nero in
Software

Kybernetické útoky na infrastrukturu jsou stále častějším problémem v řadě zemí světa. V USA se však toto nebezpečí stalo natolik vážným, že se město New York rozhodlo otevřít samostatné centrum, které by mělo pomoci tyto potenciálně nebezpečné útoky odrazit.

Deník Wall Street Journal uvádí

Deník Wall Street Journal uvádí, že na Manhattanu bylo otevřeno delší dobu připravované centrum CCSI, které má sloužit k obraně proti velkým kybernetickým útokům. Toto centrum je přitom specifické tím, že jej tvoří více organizací, a to jak z veřejného, tak ze soukromého sektoru. Patří mezi ně například AmazonFederální rezervní systémIBMNewyorské policejní oddělení a několik poskytovatelů zdravotní péče.

Více organizací „pod jednou střechou“

Více organizací „pod jednou střechou“ má svůj smysl. Pokud totiž dojde ke kybernetickému útoku, v ideálním případě mohou všechny společnosti úzce spolupracovat jak na překonání útoku, tak na rychlém obnovení infrastruktury města, pokud by ji útok ochromil.

Tato myšlenka však není nová

Politici o ní poprvé diskutovali již v roce 2017. V té době však bylo CCSI mnohem více pouhou fantazií. V rámci posledních čtyř let se však kybernetické hrozby staly natolik reálným nebezpečím, že bylo nutné vytvořit účinnou obranu.

New York je prozatím prvním americkým městem, které se centrem pro kybernetickou obranu může pochlubit. S velkou pravděpodobností ale není posledním takovým městem. Města jako Atlanta a Baltimore se v posledních letech potýkala s útoky ransomwaru, přičemž náprava v řadě případů vyžadovala mnoho času a často i finančních prostředků. Vznik podobného centra by tak mohl pomoci rychle a účinně odrazit hackerské útoky nebo alespoň zmírnit napáchané škody.

Zdroj: engadget.com a https://otechnice.cz/

Related Posts