úvod

Oil Rig byl poprvé přidán do hry někdy v Březnu 2019 ( tušíme, že to bylo někdy po velkém měsíčním wipu ). Měl by to být model podle ropné plošiny Jack Up.

Podobně jako vojenský tunel a monumenty nákladních lodí ( Cargo ) je chráněn ozbrojenými vědci. Celkem je na různých úrovních ( Oil Rig má patra ) hlídán 15cti modrými vědci a potom přiletí dalších 5 heavy vojáků po “hacku” počítače. Když budou vědci zabiti, znovu se po nějaké době objeví ( cca 20 minut ). Můžete si pomoct tím, že váš přítel bude běhat na Oil Rigu ( pokud umřete ) a znovu přijedete. Jestli že jste sami a umřete, tak čekejte, že při dalším návratu už tam zase budou.

Každý hráč co má nějakou zbraň ( revolver, semi apod. ) vyráží na ropnou plošinu pro nějaký dobrý loot na začátek. Někteří hráči si také troufnou s lukem, ale píšeme zde hlavně pro nováčky, tak že si pojďme rozebrat monument Small and Large Oil Rig.

malý oil rig / small

Vsuvka: pokud by padla otázka jestli zde je radiace, tak se nemusíte bát, na malém ani velkém oil rigu radiace nehrozí.

Monument malé ropné plošiny můžete vidět na vnějším okraji mapy ( většinou je to v rozích a na moři ), takže se podívejte pozorně a nespleťte si to s velkým Oil Rigem, tam by jste mohli ze začátku dostat na prdel. Samotný přístup k monumentu může být docela náročný i když je to malý Oil Rig, protože mnoho hráčů bude chtít na začátku dobrý loot jako vy.

jak se na něj vydat

Jsou 2 efektivní způsoby dopravy a do toho třetího způsobu by šel jenom blázen. Jelikož je Oil Rig “izolován” od našeho hlavního ostrova, tak se na něj dostaneme buď helinou, nebo lodí ( ten třetí způsob je plaváním ). Budeme brát, že na Oil Rig jedete poprvé a chcete docílit efektivního výsledku.

příprava

Jak jsme již psali, tak Oil Rig obsahuje 15 vědců a 5 heavy vojáků, tak že musíme mít dostatek munice a healu. Nejlepší je pokud se na Oil Rig vydáte až budete mít vyzkoumané píchačky/injekční stříkačky. Důležité je také aby jste nezapomněli na Zelenou, Modrou a hlavní Červenou kartu, protože bez nich tam toho moc nezískáte a jestli že pojedeme lodí, tak si vezmeme alespoň 100 paliva.

vyrážíme

Pokud se tedy vydáme lodí, tak máme u sebe palivo a výbavu. Najdeme si loď na břehu a jak nám naběhne text “Odstrčit” tak mačkáme písmeno “E” a “dokopeme” ji do vody. Potom nasedneme k motoru, přidáme palivo a jedeme. Při plavbě můžete kontrolovat okolí písmenem “X” – tím přesedáte a nějakou chvíli ještě loď jede sama do doby, než se motor sám vypne. Kontrolu okolí píšeme proto, že je možné, že někdo ve stejném čase vidí na mapě bednu na malém oil rigu a vydá se na něj také.

Blížíme-li se k monumentu doporučujeme se pokusit držet v bezpečné zóně tak, aby po vás vědci nestříleli a vy je viděly. Využijeme tak moment toho, že můžeme vědce zneškodnit z lodě a neutrpíme tolik zranění a můžeme v klidu projít bez zbytečných fightu, ale bacha stále na okolí kolem sebe. Vždy vás někdo cizí může zabít do zad.

Je možné, že se občas nějaký vědec někde zapomene. Nedoporučujeme to “rushovat” s nožem. Mějte situaci pod kontrolou.

Malý Oil Rig se skládá ze 4 úrovní, nebo jak chcete – pater, které jsou nad vodou a každá z nich je identifikovatelná podle malovaných značek na “stěnách” a okolních přepážkách. Na nejvyšší úrovni najdete přistávací plochu vrtulníku. Tato přistávací plocha vrtulníku se také používá ve spojení s akcí “Heavy Scientist”, kterou můžete spustit hacknutím uzamčené bedny na 4. úrovni ( místnost pro modrou kartu ). Nebo na ni jednoduše můžete přistát vy pokud už ovládáte Heli a letíte na Oil Rig.

přízemí

V přízemí “na molu” najdete pouze jednoho vědce bez šance nálezu nějaké bedny.

první patro

Zde nejspíš najdete 2 vědce a až 3 looty ( za loot bereme bednu a barely ).

Bavíme se tedy o tom, že nikoho nestřílíte. Samozřejmě pokud přijedete k monumentu, tak vědci vás mohou spatřit a běhat jako pomatení a tím pádem na nějakém patře může být více, nebo méně vědců. Je to orientační a defaul situace na Oil Rigu.

druhé patro

Tady nás bude čekat 5 vědců a až 6 lootu.

třetí patro

2 vědci, až 10 lootu a použijeme první kartu – Zelenou!

Jdeme nahoru ( 4 patro / střecha )

Čeká nás tu 6 vědců, až 7 lootu a místnost pro Modrou a Červenou kartu. Pokud kartu použijeme, tak očekávejte zbylé vědce v místnosti ( aby jste se nelekli ) jakmile odemknete červenou, tak otevřete dveře a začněte hackovat. Začnou blikat majáky a zní poplach sirény.

POZOR! Teď máte pár minut na to aby jste se skryli. Přiletí heavy vojáci na které nestačí pár ran jako na klasické modré vědce!

Heavy jsou odolnější, ale mají lepší loot oproti modrým. Je možné, že vám z nich padne supply drop.

Máme zneškodněné všechny vědce a pouze kontrolujeme čas pro výběr a jestli se někdo neblíží na Oil Rig. Stále je potřeba mít situaci pod kontrolou! Jak čas skončí, tak můžeme lootit. Až budeme chtít opustit malou ropnou plošinu, tak to můžeme udělat velmi rychle, jednoduše skočíme z vrchu a do vody hlavně!! Protože nedojde k poškození při pádu najdeme si naši loď a mizíme domů.

Jestliže vezmete celou bednu, tak na mapě zmizí bedna jak pro vás, tak pro ostatní hráče, tak že se může stát, že vás někdo bude čekat na břehu, nebo po vás někdo půjde z heli. Dávejte si majzla!

velký oil rig / large

Monument velké ropné plošiny, který byl uveden do provozu přibližně 4. dubna 2019 v rámci QoL Update. Large Oil Rig je opět na styl reálné ropné plošiny Jack Up na moři, ale o něco větší, než malý Oil Rig. Zde také potřebujete všechny karty a na víc pojistku. Čeká vás tu více vědců a víc heavy vojáků.

Jak jsme psali Large Oil Rig je téměř dvakrát větší než malá ropná plošina, skládá se ze 7 pater, počínaje od 0 na “molu”. Každé patro má opět značky, které se nacházejí na zvedačích nebo stěnách. V posledním patře najdete heli port, tak že opět zde můžete připlout, nebo přiletět a také na toto místo po hacknutí počítače přiletí heavy.

Kolik zde najdeme vědců ? Podle poslední aktualizace by mělo být na monumentu 23 modrých vědců. I tady máme 20 minutový respawn a v neposlední řadě nás bude čekat tentokrát větší a lepší loot! Pokud tedy nemáte smůlu..

Postup jak se dostat na Oil Rig znáte z první verze. Myslím si, že zde není potřeba vše psát od nuly. Určitě ale budete potřebovat mnohem více píchaček a healu, o nábojích nemluvě. Znovu doporučujeme vystřílet vědce z bezpečné vzdálenosti a nezapomenout na všechny karty, palivo a pojistku!

molo a “první patro”

Můžeme najít 5 vědců, 1 bednu a bohužel žádný barel. Maximálně získáte loot z vědců a na molu a v 1. patře (L1) je jeden přístupový bod přes schodiště.

V první díle jsme nenapsali, že vědce můžete vidět skrz mřížky v podlaze, ale nemůžete je zabít, tak že pouze z očí do očí 😀 .

druhé patro

Tady by nás měli čekat 2 vědci, ale samozřejmě mohou se pohybovat z patra do patra ( pokud děláte hluk ), tak že můžete čekat klidně i 3.

Existuje potenciálně možnost až 13 lootu. Tyto looty se nemusí objevit při každé návštěvě plošiny, ale mohou se objevit v prodloužení. To může zahrnovat bedny na potraviny, bedny se zdravotnickými potřebami, standardní bedny, vojenské bedny, standardní barely a barely s palivem. My jsme napočítali při naši návštěvě 7 barelů.

třetí patro

Očekávejte 2 vědce a přibližně 8 lootu ( barely + bedny ). Tady můžete využít Zelenou kartu a zelenou kartu v této místnosti najít. K dispozici je ventilační šachta se 2 vstupními / výstupními body. Tato ventilační šachta je ovladatelná a umožňuje cestování tam a zpět. Pouze se skrčte a otevřete ji písmenem “E”. Samotný průduch šachty se automaticky nezavírá. Ve třetím patře je přibližně 5 přístupových bodů do 6. patra. Jeden z “nejhlavnějších” vstupů můžeme říct, že je schodiště, před kterým je výfuk páry z roury, ale svoji hlavní cestu si může určit každý sám. Jak kdo je zvyklý.

ČTVRTÉ PATRO

Zde můžete najít přibližně 2 vědce. Znovu apelujeme na to, že se pohybují. Čím víc střílíte, tím více mění své pohyby. Můžete zde najít až 8 barelů a 4 military bedny, protože v tomto patře použijete druhou kartu a to konkrétně Modrou. V tomto patře lze použít i pojistku ( za místem, kde používáme modrou kartu ). K dispozici je ventilační šachta se 4 vstupními / výstupními body na tomto patře.

Pokud půjdete naším směrem, tak hned nad schodištěm ( které jsme si určily my jako hlavní cestu do čtvrtého patra ) naleznete místnost, kde můžete využít modrou kartu.

páté patro

Jako vždy začneme počtem vědců. Tady by měl být pouze jeden. Příležitostně zde budou sestupovat vědci z posledního patra, což se děje na 80%. Šachta a 5 přístupových bodů, ze kterých se hráči a vědci mohou pohybovat do patra.

poslední patro a loot

Korunní klenot na který čekáme celou dobu je zde! Připravme si červenou kartu a dostatek healu a nábojů, protože nás čeká celkem 12 heavy. Do toho nepočítáme to, že zde opět můžeme najít nějaké vědce.

Co zde například můžete najít za loot ?

Raketomet, M249, L96, C4 a tak dále, ale řekněme si.. není tohle nádhera vidět ?

Samozřejmě jak odemknete bednu, tak zase se spustí siréna, přiletí heavy a čekáte 15 minut. Do toho se mohou přidat i ostatní hráči, aby vám ten loot trochu zpestřili 🙂

Oil Rig se resetuje, jakmile budou splněny následující podmínky:

Všichni těžcí vědci budou zabiti
Uzamčená bedna byla plně vylootěna
Všichni hráči opustili okolí monumentu


Pozor! Ještě jedna věc, kterou je třeba vzít v úvahu je, že velká ropná plošina je součástí hlídkové cesty “Chinook” ( to je heli co může vyhodit bednu v monumentu Water Treatment Plant ) a obvykle neútočí, ale zde bude, takže mějte na paměti, že pokud se chystáte zahájit akci na Oil Rig, tak vám to také zpestří. Děkujeme za přečtění a snad to někomu pomůže.

Publikování nebo šíření obsahu těchto stránek je bez předchozího souhlasu provozovatele webu zakázáno! Autor článku www.czechrust.cz