Na hlavní stránce jste si ve zkratce mohli přečíst o co jde v novém updatu, ale tady si to více rozepíšeme. Znovu přikládáme video a pojďme na to.

Velikonoce jsou tady!

Událost Rust Easter byla spuštěna ve Čtvrtek ve večerních hodinách, když jste stáhli novou aktualizaci a připojili se do hry. Již třetí rok po sobě si hráči mohou užít lov vajec :D, kostýmů zajíčků, sběratelských vajec a dalších! Tato událost je na všech serverech Rust aktivní po dobu jednoho týdne ( tedy do dalšího malého updatu – 8.4.2021 ) . Zde je souhrn toho, co jste mohli očekávat:

Egg hunts – lov na vejce

Co by to bylo za Velikonoce bez lovu na vejce? Byly by to velikonoce o ničem. V Rustu každý den ve hře můžete určité časy sbírat vejce. Je to podobný event jako jsou Vánoce a další výmysly od Rust vývojářů.

Každé kolo hledání vajec, které trvá 3 minuty, poskytuje každému hráči na serveru příležitost nasbírat co nejvíce vajec. Nejlepší 3 hráči získají speciální odměnu:

Za první místo – 3 stříbrná vejce

Druhé místo – 1 stříbrné vejce

Třetí místo – 1 bronzové vejce

Dostat se na první příčku však není všechno, protože vejce shromážděná během každého lovu mohou být vylepšena pro větší a lepší věci …

Sběratelská vejce

Vzpomenete si na vánoční akci s různými dárky, které lze upgradovat a otevřít? Je tostejné, ale jen s vejci.

Když hrajete “lov vejce”, sbíráte Painted Eggs. 10 malovaných vajec lze upgradovat na bronzová vejce. Odtud můžete pokračovat v aktualizaci. Zde je přehled různých druhů vajec, které můžete sbírat, a toho, co je v každém z nich.

Stack do 10 kusů.

Co zde najdeme ?

– Koš na vejce
– Zaječí uši
– Kámen (100-200)
– Dřevo (200 – 400)
– Kovové úlomky (20-50)
– 3 nebo 4 čokoládové tyčinky
– Složený luk + 10 šípů

Můžete Upgradovat na stříbrné za cenu 10 bronzových.

Stack do 10 kusů.

Co zde najdeme ?

– Bunny Onesie
– Kámen (2500)
– Řetězová pila + palivo
– Sbíječka
– Revolver + munice
– Double Barrel + buckshot
– Pump brokovnice + buckshot

Můžete Upgradovat na zlaté za cenu 10 stříbrných.

Stack do 10 kusů.

Co zde najdeme ?

– 5 zápalných + 3 rakety s vysokou rychlostí
– MP5A4 + munice
– Útočná puška LR-300
– M39 Rifle + munice
– Vícenásobný granátomet
– M249 + munice

Celkové náklady na vejce jsou: 1000 malovaných vajec.

Pomocníci na lov vajec

Existuje několik speciálních velikonočních předmětů, které vám pomohou dostat se do žebříčku pro jakýkoli lov vajec. Za prvé, koš na vejce, pokud je vybaven, vám umožní okamžitě vyzvednout vejce levým kliknutím (na rozdíl od nutnosti čekat několik sekund na každé vyzvednutí, což je případ každého zajíčka bez koše).

Další jsou Bunny Ears a Onesie. Oba poskytují rozšířený smysl, Egg Vision, který umožňuje hráčům vidět vejce z dálky během lovu.

Speciální velikonoční předměty

K dispozici je také několik speciálních velikonočních předmětů, které se po spuštění aktualizace zobrazí v obchodě s položkami. Ačkoliv nebudeme přesně vědět, o co jde, ale až po spuštění aktualizace. tak to vypadá, že na seznamu jsou oba nový Bunny Hat a Rustige Egg.

Až se obchod s položkami zaktualizuje, budeme zde aktualizovat další informace.

Texas Hold ‘em

Do hry ve čtvrtek vstupuje nový způsob, jak hazardovat se svým šrotem ( ne životem 😀 ). První karetní hra (snad několika) se dostala do hlavního města hazardu Rust, Bandit Camp. Texas Hold ‘em, který je přístupný na kterémkoli z 5 karetních stolů rozmístěných po celém kempu, umožňuje hrát mezi 2 a 6 hráči jednu z nejklasičtějších variant pokeru.

Hra je docela přímočará: jednoduše se posaďte na otevřené sedadlo, nakupujte se šrotem (100 min, max. 1000) a pusťte se do hraní karet! Uživatelské rozhraní je intuitivní a mechanika je do značné míry přesně to, co byste od hraní Texas Hold ‘em očekávali. Podrobné informace o této nové karetní hře v Rustu najdete v našem týdenním článku zde: https://www.czechrust.cz/dalsi-update-rust-25-3-2021/

kolo gest

Gesta – která ve hře ve skutečnosti už nějakou dobu byla – mají konečně přímý způsob použití. To vše díky zbrusu novému prvku uživatelského rozhraní: kolečku gest. Tato radiální nabídka, která je ve výchozím nastavení podržením klávesou „b“ (lze ji změnit v nastavení), umožňuje hráčům snadný přístup k jakémukoli z 10 jedinečných pohybů ruky v Rustu. Je velice snadné, stačí podržet „b“, přesunout myš na požadované gesto a poté kliknout. Jako když stavíte base. Easy 🙂

Existovala také spousta různých dalších aspektů gest, která byla implementována s tímto souborem, včetně zvuků a schopnosti zamknout / odemknout gesta. Ačkoli se zamykání momentálně nepoužívá, v budoucnu by se to mohlo hodit.

Vylepšení slotů

Karetní hry nejsou pro tuto aktualizaci jediným posunem v prostoru hazardních her Rust. Nedávno přidané herní automaty prošly tento měsíc mírnou revizí umožňující některé nové funkce. Hráči nyní mohou konkrétně upravit svoji sázku na šrot při každém otočení (2 min, 10 max) na rozdíl od dříve stanovené sázky. Výplaty byly také mírně upraveny.

Vylepšení výkonu

V tomto měsíci prošla řada různých vylepšení výkonu serverů a klientů. Jak si možná pamatujete, minulý měsíc byla na serverech s vysokou populací / entitami zaznamenána některá úzká místa výkonu. Doufejme, že ty spolu s některými dalšími problémy byly vyřešeny pomocí této opravy. Až se objeví devblog, podíváme se na další podrobnosti.

Bilanční směny

Došlo k řadě různých posunů, které je třeba vyvážit. Zde jsou některé hlavní body:

 • Těžké brnění nyní brání nasazení koní kvůli omezení hmotnosti
 • Snížený výnos sklizně látky z těl NPC (nyní 5)
 • Spoluhráči nyní mohou vstoupit do vozidel zakoupených v bezpečné zóně, aniž by vlastník vozidla musel nejprve odjet
 • Vozidla jsou nyní odebrána po 5 minutách místo 2
 • Sníženo nepřátelské trvání hráčů zasažených věžičkami mírových sil na 5 z 30

Datum spuštění Rust pro konzole: 21. května

A řekneme si také o novinkách na které mnoho hráčů PS5 a Xbox čeká !! Viz dole:

Double 11, společnost odpovědná za Rust Console Edition, oznámila oficiální datum spuštění hry: 21. května!

a další..

Zde je seznam dalších věcí, které tento měsíc vývojáři zvládly. Všimněte si, že to nepokrývá spoustu dalších projektů, na kterých se pracuje, ale pro tuto aktualizaci to nebylo provedeno – očekávejte další podrobnosti ve výše zmíněném devblogu.

 • S aktualizací bude spuštěno nové kolo dropů na Twitch.tv
 • K Hapisovi byly přidány dva stoly karetních her (spolu s několika dalšími červenými kartami)
 • Na L96 lze nyní použít skin
 • Opravili spoustu překlepů popisu a aktualizovali některé zastaralé popisy, aby byly novějším hráčům užitečnější
 • Convar pro zobrazení / skrytí přidané krve (global.showblood)
 • Přidán konvektor Teleport2death pro administrátory (přesměruje vás na místo vaší poslední smrti)

Zdroj: https://www.rustafied.com/

Publikování nebo šíření obsahu těchto stránek je bez předchozího souhlasu provozovatele webu zakázáno! Autor článku www.czechrust.cz