by Nero in
Novinky

Obliba Netflixu po celém světě neustále roste, není proto divu, že společnost se snaží tento stoupající trend udržet a pokud možno jej ještě podpořit. A toho lze docílit rozšiřováním nabídky a přidáváním nových funkcí. V minulém roce tak například došlo k testování nové funkce Shuffle Play, která byla oficiálně uvedena minulý měsíc.

A zatímco Shuffle Play přináší možnost náhodného výběru filmu, v současné době Netflix přichází s další novou funkcí, která na tuto oblíbenou streamovací platformu přidá také sociální aspekt. Prozatím společnost podnikla první krok, v rámci nějž některým uživatelům zaslala dotazník, ve kterém jim položila několik otázek ohledně preference nových funkcí a obsahu, a to včetně podcastů, výukových programů a dalších.

Z tohoto průzkumu by podle nedávné zprávy měla vzejít nová služba nazvaná N-Plus, která uživatelům Netfixu poskytne prostor ke sdílení oblíbených filmů, doporučení, ale i poskytování nejrůznějších informací. Mluvčí Netflixu každopádně o N-Plus neuvedl žádné další podrobnosti.

Zdá se však, že Netflix míří jasným směrem a svoji platformu chce obohatit o další rozměr, který je typický pro sociální sítě. Uživatelé s podobnými zájmy by tak mohli mezi sebou komunikovat a sdílet své zážitky, seznamy oblíbených filmů, seriálů, filmové hudby apod. Samozřejmostí by mělo být i psaní recenzí či snadný přístup k informacím ohledně natáčení včetně předprodukce. V rámci přípravy některých filmů by dokonce uživatelé mohli ovlivnit svými komentáři a připomínkami samotné natáčení.

Je ale potřeba říci, že prozatím nejde o oficiálně potvrzené informace, ale o výsledky dotazníku (tedy toho, co by si uživatelé přáli). Nevíme proto, zda vůbec N-Plus vznikne, či nikoli. Pokud bychom se novinky ale přeci jen dočkali, je více než pravděpodobné, že by díky ní Netflix získal řadu dalších věrných fanoušků.

Zdroj: xda-developers.com a otechnice.cz

Related Posts