by Nero in
Hardware

Společnost Razer představila herní myš Viper 8KHz, která přináší nevídanou hodnotu polling rate, která činí 8 000 Hz. Jde tak o vůbec nejvyšší rychlost, kterou v současné době dostupné myši nabízejí (jen pro porovnání – běžný standard činí 1 000 Hz). To v praxi znamená, že myš s počítačem komunikuje 8 tisíckrát za sekundu, díky čemuž zaregistruje i ten nejjemnější pohyb, což ocení zejména hráči kompetitivních stříleček. Tato myš tak teoreticky hráčům může pomoci získat výhodu před svými soupeři.

rychlost

Přesto Razer přiznává, že si zlepšení hráči pravděpodobně vůbec nevšimnou, jde totiž o milisekundy, které běžný člověk není schopen postřehnout. Kromě toho rychlost, které myš dokáže dosáhnout, souvisí také s rychlostí ruky, která jí pohybuje (redaktor The Verge například uvedl, že byl schopen dosáhnout rychlosti „pouze“ 5 000 Hz).

Druhou důležitou poznámkou je také skutečnost, že pro dosažení vysoké hodnoty polling rate, je nutné myš připojit k počítači s procesorem minimálně Intel Core i5-8600K nebo AMD Ryzen 5 3600 a s grafikou Nvidia GTX 1080 nebo AMD Radeon RX 5700. Obnovovací frekvence by měla dosáhnout minimálně 144 Hz. Přesto samozřejmě nemusíte vlastnit supervýkonný počítač, abyste mohli myš Viper 8KHz používat. Její polling rate totiž můžete snížit na hodnotu na 1255001 0002 000 nebo 4 000 Hz. Každopádně platí, že čím výkonnější hardware a obnovovací frekvence váš stroj dosáhne, tím vyšší bude také plynulost myši.

senzor Focus Plus

Kromě vysoké hodnoty polling rate se výrobce rozhodl i pro další vylepšení. Viper 8KHz tak uvnitř ukrývá špičkový senzor Focus Plus nové generace s citlivostí až 20 000 DPI (který jsme však mohli zaregistrovat i u jiných modelů z roku 2020), 650 IPS a nechybí ani technologie pro snímání povrchu nebo senzor, který minimalizuje zbytečné pohyby ruky.

cena

Vynikající zprávou také je, že Viper 8000 Hz stojí úplně stejně jako její předchůdce (tedy 79 dolarů / cca 1693 korun).

Related Posts

No Comments

Leave a Reply