by Nero in
Novinky

Krátce po vydání nové generace konzolí Sony PlayStation se psalo o tom, že se rozhodně nechystá nová generace VR headsetů. Objevily se i spekulace, že Sony s touto zobrazovací technologií skončí úplně. Nyní se ukazuje, že nic z toho není pravda a Sony má naopak velké plány.

Tento týden totiž japonský technický gigant náhle ohlásil, že připravuje novou generaci svého VR headsetu, určenou pro pátou generaci konzole (s níž je v současnosti možné využívat i první generaci vydanou pro PS4).

nové funkce dualsense

Na svém blogu, kde Sony novinku oznámilo, se neobjevilo příliš konkrétních informací, spíše naopak. Sony slibuje, že nový systém bude v maximální míře inovativní a přinese nové funkce. Systém by měl zahrnovat některé z nových funkcí ovladače DualSense. Sony je nespecifikuje, ale řeč bude pravděpodobně o adaptivních triggerech.

Zda budou brýle bezdrátové nebo ne, jakým způsobem se budou orientovat v prostoru nebo jaké zobrazovací kvality budou mít, zatím nebylo uvedeno.

na trhu ještě letos

Sony dodává, že celý projekt je v současnosti ve stádiu aktivního vývoje a nelze proto počítat s tím, že by jej uživatelé měli k dispozici ještě v letošním roce. Dobrou zprávou je, že vedle vývoje hardwaru se rozběhl i vývoj obsahu, který bude možnosti nové technologie využívat. Nestane se tedy, že by brýle byly k dispozici na trhu, avšak obsah k nim nikoli.

Do vydání brýlí se každopádně mohou hráči těšit na tituly pro první generaci PS VR, jako jsou After The Fall, Sniper Elite VR nebo Humanity.

Zdroj: otechnice.cz

Related Posts