by Nero in
Web

Společnost Ambarella patří mezi největší a nejznámější výrobce čipů do akčních kamer. V rámci veletrhu CES 2021 představila procesor CV5 nové generace, který využívá umělé inteligence a dokáže nahrávat až 8K video při rychlosti 60 FPS nebo 4K video při 240 FPS.

Díky 5nm výrobní technologii dokáže CV5 efektivně zkombinovat využití AI (tzv. CVflow) s procesory ARM Cortex-A76, díky čemuž dokáže zpracovat i náročné procesy (mezi něž patří zejména kódování 8K videa) s využitím méně než dvou wattů. Díky těmto schopnostem je novinka ideální pro použití ve všech přenosných zařízeních, která jsou napájena z baterie (fotoaparáty, akční kamery, kamery do auta, ale i kamery pro drony).

Kromě 8K při 30 FPS a 4K při 240 FPS, bude čip CV5 podporovat také HDR. Díky AI navíc zvládne i takové úkoly, mezi něž patří například sledování obličeječasosběrné video nebo fotografie s vysokým ISO.

U 360° kamer (jmenovitě např. u Insta360 One X2) bude procesor schopen zpracovat obraz z duálních senzorů s rozlišením až 8K. A podobně jako u akčních kamer i v tomto případě bude možné fotografovat v HDR či přímo na čipu pracovat se stabilizací, ale i propojováním obrazu. Kromě těchto funkcí by však mělo být možné nové čipy u dronů použít také k detekci a vyhýbání se objektůmsledování objektů, a dokonce i k plánování letové trasy.

I když to zní skvěle, přeci jen musíme dodat i nějaké to „ale“. První zařízení s novým procesorem CV5 totiž budou k dispozici nejdříve za rok, tedy až začátkem roku 2022.

Zdroj: cnet.com

www.czechrust.cz

Related Posts

No Comments

Leave a Reply