Je tU aktualizace a čas DLC!

1.7.2021 – 14:00 EST – Aktualizace je venku, devblog je aktivní a DLC je možné zakoupit!

1.7.2021 – 12:00 EST – Aktualizační den uplynul a s ním nové DLC, plazení při zranění, podpora DLSS, ptáci na stromě, nové vchody do tunelu a další!

Balíček hlasových rekvizit

O této aktualizaci jsme si psali již v minulém týdenním wipu.

Přichází nová příležitost získat nějaký obsah ke stažení. Balíček Voice Props Pack DLC je možné zakoupit a položky vstoupí do hry jsou již ve hře.

Toto nejnovější DLC od Facepunchu obsahuje spoustu nových položek, včetně Boomboxu, kazetového magnetofonu a kazet, mobilních telefonů ze staré školy, reproduktorů, megafonů a stojanů na mikrofony – “repráky here, kazeťák here”. Spolu se všemi „hlasovými rekvizitami“ existuje řada položek souvisejících s večírkem, jako je Disco Ball, Dance Floor, Lasers, Sound Lights a dokonce 4 nové taneční emoce.

Cena není potvrzen, ale náš odhad je, že bude v souladu s předchozími DLC za zhruba 12 euro. Vzhledem k obrovskému množství položek jsme se místo super dlouhého zápisu rozhodli sdílet náhled videa. Koukni na to:

Nové zranění

Chůze po zranění je pro vás něco nového ve světe Rust. Místo toho, aby byli zraněni hráči okamžitě znehybněni, budou se moci po určitou dobu pomalu plazit. Došlo také k několika posunům v tom, jak celkově funguje zraňování. Zde je souhrn klíčových změn:

 • Když jste zraněni, nejprve vstoupíte do stavu plazení. Pokud vám bude dále ublíženo, vaše postava se může znehybnit.
 • Hráči ve stavu plazení mají 20% šanci na oživení. Imobilní ( znehybněni ) hráči mají 10% šanci.
 • Kromě základních procentních šancí na oživení poskytuje hráčům úroveň jídla a vody bonusovou šanci na oživení (až 25% navíc, pokud je jídlo / voda plná).
 • Hráči mají při plazení přístup ke dveřím.
 • Padlí hráči mohou být hospitalizováni injekční stříkačkou, která je okamžitě oživí.
 • Pokud má hráč Velký Medkit, spotřebuje Medkit a 100% času se zotaví ze zraněného stavu. Pokud by se stejně vzpamatovali, Medkit není spotřebován.

Nové vchody do tunelu

Stanice FTL již nejsou jediným způsobem, jak získat přístup k systému podzemního tunelu v Rustu. V některých případech byly přidány nové vchody, které trochu okořenily hru.

Pro vstup jednoduše otevřete poklop a slezte po žebříku. Najdete schodiště dolů k výtahu a malou kancelářskou objížďku s občerstvením. Tyto vchody nenahrazují všechny stanice FTL, ale zdá se, že jsou přítomny v blízkosti menších památek, jako jsou rybářské vesnice a ranče.

ptáci na stromě

“Whacking tree’s” bude po aktualizaci s přidáním ptáků o něco dynamičtější. Jak název napovídá, ptáci nyní mohou vyletět z některých stromů, když je tento strom narušen (skálou, sekerou, motorovou pilou, výstřelem atd.).

To se nestává u každého stromu, který zasáhnete – vypadá to spíš jako jednou za čas u pár stromů. Když je zasažen, z větví nahoře vyletí 1, 2 nebo 3 ptáci létající do nebe. Ptáci nelétají tak rychle jako původně při testování, takže budou na několik sekund v dohledu.

Může vás to také prozradit. Jestli pokácíte velký strom na který někdo zrovna kouká s optikou, je možné, že uvidí ptáky, tak se tam rozběhne podívat.

Přidána podpora DLSS

Máte kartu NVIDIA RTX? Myslíte si, že byste si v Rustu měli přát ještě větší výkon, přestože máte balerínskou kartu? Máte štěstí! Podpora DLSS u této aktualizace zasáhne karty Rust pro RTX.

Proč se ptát na DLSS? V zásadě hra používá některé algoritmy AI k upscalování nižších rozlišení na super rozlišení. To znamená, že vaše grafická karta by mohla získat výkon 1080p a zároveň vám poskytnout rozlišení 4K.

Docela v pohodě, pokud náhodou vlastníte RTX. Další informace najdete v článku NVIDIA ZDE, který obsahuje všechny podrobnosti.

Vylepšení jmenovky

Proběhly některé změny jmenovek tento měsíc v důsledku funkčnosti kontaktů z minulého měsíce. Dalekohled konkrétně zobrazuje během dne pouze pecky (nebo tečky) nad hlavami hráčů. Bylo také sníženo zpoždění vyskakování jmenovek. Nakonec nám opravili jmenovku, která byla v určitých úhlech neviditelná.

další úpravy a opravy

 • Dropy na Twitch.tv začínají 5. července
 • Vylepšení AI
 • Snížené rozmazání NVG
 • Usnadnění převrácení veslice
 • Opravena neschopnost přikrčit se pod polovinami stěn
 • Hitch & koryto lze nyní umístit do úzkých průchodů trojúhelníku
 • Opravené ústa hráče se při hlasovém chatování nehýbají
 • Opravy posunováníí a montáže minikopteru
 • Opravená ohňostroje, které se někdy započítávaly dvakrát, což znamenalo méně, než by mohlo vystřelit maximum (25) najednou

Děkujeme, že jste s námi vydrželi až do konce a těšíme se na vás při dalším článku. Ahoj!

Publikování nebo šíření obsahu těchto stránek je bez předchozího souhlasu provozovatele webu zakázáno! Autor článku www.czechrust.cz