by Nero in
Web

Twitch oznámil významnou změnu svých pravidel v souvislosti s rostoucími obavami z přítomnosti hazardních streamů na platformě. 

Na Twitteru Twitch uvedl, že zakáže vysílání z webových stránek s hazardními hrami, které obsahují automaty, ruletu a hry v kostky bez licence v USA a dalších regionech, které „poskytují dostatečnou ochranu spotřebitelů.” Změna vstoupí v platnost 18. října a Twitch slibuje, že do tohoto data zveřejní úplné znění pravidel a další podrobnosti.

Na seznamu zakázaných stránek jsou zatím některé i z těch nejpopulárnějších – například Stake.com, Rollbit.com, Duelbits.com a Roobet.com. A Twitch uvádí, že  „může identifikovat další,” lze tedy předpokládat, že seznam zakázaných webových stránek se bude pravděpodobně prodlužovat. Naopak weby, které se zaměřují na určité typy hazardního obsahu, včetně sportovního sázení, fantasy sportů a pokeru, budou i nadále povoleny.

Společnost Twitch vydala prohlášení poté, co někteří nejpopulárnější streameři na Twitchi, včetně Pokimane a Devina Nashe, pohrozili, že budou platformu o vánočním týdnu bojkotovat, pokud nezakáže hazardní streamy a sponzoring. Spojili se v reakci na přiznání jednoho streamera, který podvedl své sledující a kolegy streamery o přibližně 200 000 dolarů (tedy necelých 5 mil. český korun), aby ukojil svou závislost na hře Counter-Strike: Global Offensive. Hra CS:GO totiž obsahuje skiny na zbraně, které mají skutečnou peněžní hodnotu, a hazardní stránky je používají jako žetony do kasina. Toto odhalení znovu otevřelo diskusi o hazardních streamech na Twitchi, které by mohlo vést k podvodnému chování streamerů a poškodit mladé uživatele webu.

Zdroj: otechnice.cz

Related Posts