V prvním díle jsme si to vzali docela hopem, ale ve druhém díle se trochu propracujeme do větších detailů, které potřebují znát opravdu ti co to poprvé nainstalovali a neví si s ničím rady.

Co se stane jak nainstalujeme hru a zapneme ji ?

máme tu pro vás 4-5 základních rad

Vyskočí nám načítání

Jsme v menu. Nastavte kvalitu grafiky v možnosti ( o grafice je návod na webu také ), nebo nechte podle vašeho uvážení počítače, poté si vyberte herní server v sekci Hrát hru.

Typy serverů

Officiální – najdeme servery známe pod názvem “OFIK” tyto servery jsou dobře zabezpečené proti cheaterum, ale najdete zde také ze 70% velmi zkušené hráče. V dalším možném výběru máme

Komunitní – tyto servery jsou pomalejší, než modifikované. Je to tzv. “Vanilla” základní nastavení, 1x server, vše pomalé. Dále tu máme zmíněný server:

Modifikovaný – na těchto serverech můžeme najít uvítací balíčky, výhody a velmi známe “VIP”, můžete zde také najít jiný loot než na serverech Vanilla. V modifikovaných serverech většinou také těžíte více ( 1x,2x,5x apod. to znamená, že na Vanille kopnete sekerou do stromu a dá vám to 10 dřeva, kdež to na modifikovaných serverech – např. 2x, kopnete do stromu a dá vám to 20 dřeva.

Další v menu:

Přátelé – ukáže vám to kde hraje váš přítel

Oblíbené – přidejte si na váš server kde hrajete v menu hvězdu a bude jej mít v oblíbených 😀

Historie – tam kde jste hráli naposled, ale to snad všem dojde

Připojování na server

Při připojování vám to začne psát různé kecy do načítání. Tohle nemusíte brát zřetel, je to jakási informace podle které se pomalu můžete řídit a vědět ( časem ) kdy budete na serveru. Občas se stane, že po WIPU ( restartu herních serverů, nebo updatu ) vám to bude psát 5 hráčů před vámi a 3 hráči za vámi. Je jasné, že si prostě budete muset počkat až se někdo ze serveru odpojí a potom vás to hodí na 4tou pozici pro čekajícího hráče a tak dále až vás to pustí na server.

Jsme na serveru

Základní výběr pro začátek – kámen, torch tyhle dvě věci vidíte v menu. Zmáčkněte 1, nebo 2 na horní klávesnici pod ESC a tak si změníte co chcete mít v ruce. S kamene můžete těžit kámen, dřevo, zvířata, rudu, síru, barely. Pokud najdete na zemi konopí, tak zmačkněte E.

Pokud se chcete podívat do svého inventáře, tak zmačkněte TAB – dvě šipky na proti sobě/od sebe pod ESC.

Vidíte zde:

Crafting – pokud zde kliknete levým tlačítkem, tak zde vidíte plno věcí, které můžete automaticky vytvářet ( pokud k tomu máte dostupné suroviny ), nebo které musíte mít vyzkoumané ( pracovní stůl 1 až 3 alias work bench + výzkumný stůl )

Postavu – pod postavou si můžete měnit oblečení a vylepšení osobnosti ( přetahujete zde středních okének pod postavu levým tlačítkem, nebo jednou zmáčkněte pravé tlačítko a automaticky vám to hodí pod postavu. Vedle postavy také můžete vidět jaké různé věci jsou dobré například proti střelbám, radiaci, chladu, nebo pokousání.

“Vytvořit team” – pokud na to kliknete, tak si vytvoříte team do kterého můžete přidat spoluhráče. Jděte ke kamarádovi a zmáčkněte “E” on musí potvrdit Team to samé uděláte vy pokud vám někdo pošle pozvánku do Teamu. Pozvánka se vám napíše do chatu. Můžete také team samozřejmě opustit a jít do jiného.

Inventář – zde můžete shromažďovat věci. Pokud některé věci craftíte/vytváříte a máte plný inventář, tak vám to automaticky z inventáře věc vyhodí na zem. Pokud tedy nejde stacknout ( dát dohromady )

Pod inventářem – vidíte menu, které vidíte i pokud vyjedete z “TAB”u – zde si můžete přidat věci jako sekera, oštěp, luk a tak dále. Je to jen na vás jak si to nastavíte, ale většina hráčů tu zde má zbraň, heal – píchačky, neboli injekční stříkačky, bandáž, nějakou věc na rozbíjení barelu, spacák při raidu, stavební plán, rychlý heal ( například: houbičky – pokud je máte na 3 pozici a máte třeba 10kusů, tak při fightu mačkáte klávesnici 3 a automaticky vás to rychle healuje ). Je to prostě jen na vás co si dáte do spodního panelu

Vedle inventáře – máme tu zde poslední věci jako je rychlé vytváření. Nabídne vám to automaticky co můžete vyrábět z dostupných surovin co máte nasbírané v inventáři

Vyjedeme z menu

Vidíte zde také – zdraví, jídlo a vodu, pokud budete mít jídlo, nebo vodu na 0, tak vám to pomalu bude ubírat zdraví.

Jídlo doplníte nejlépe opečeným masem, nebo v supermarketu můžete najít loot a pokud na něj kliknete klávesou “E”, tak vám to ukáže například čokoládu, konzervu apod. tu sníte a zvedne se vám zdraví. Vodu můžete pít buď z potoka, nebo z modrých barelů. Pokud budete jíst, tak se dívejte taky na komfort. Ten se vám zvedá pokud máte v base například kůži z medvěda, koberec, pec, oheň, nebo také grill potom vám to rychleji zvedá zdraví.

Pokud je vám zima ( jste někde ve sněhu v noci například ), tak vám to rychle ubírá zdraví. Zachráníte se jedině tak, že se oblečete alespoň trochu a nebo si rozděláte oheň, ale tím na sebe přilákáte ostatní, tak si vyberte.

Mapa serveru

Zmáčkněte na klávesnici písmeno “G” a naskočí vám mapa ( kolečkem na myši oddalujete a přibližujete ) levým tlačítkem držte a posunujte se po mapě. Můžete si také označit bod pravým tlačítkem na myši na který vás to podle horního kompasu může navigovat a tak tam můžete v klidu dojít. Kompasem se také řídíte pokud vám někdo oznamuje odkud jde proti vám nepřítel ( je na 150, jde ze serveru, je na 50 ).

Tohle je mapa a na každém serveru je většinou jiná, každý server si vybírá mapu podle sebe a také po již zmíněném wipu stejný server může mapu změnit.

Všechny zmíněné věci jsou pouze základ celé hry. Máme ve hře také airdropy, bandit campy, různé looty, scrapy, auta, lodě, vrtulníky a tak dále. Je toho spousta. Vše se dozvíte zde na stránce.

Publikování nebo šíření obsahu těchto stránek je bez předchozího souhlasu provozovatele webu zakázáno! Autor článku www.czechrust.cz