Vypalujeme, máme nasbírané suroviny a upgradovali jsme si base na větší aby se nám tam vše vlezlo. Na cupboard jsme si umístili také zámek, který nám pomáhá proti raidu, protože cupboard je korunní klenot každého raidu. Získání přístupu a kontroly nad tímto vám umožní efektivněji zaútočit na zbytek base a také vám poskytne schopnost budovat ochranu a potenciálně později uzamknout base. Cena za cupboard je 1 000 dřeva. Pouze lidé, kteří se autorizují budou moci přidávat / měnit věci na vaší base. Obsahuje také zdroje nezbytné k udržování základny. Ukáže vám, jaké materiály potřebuje, aby se base nerozpadla.

Co přidávat do cupboardu ?

Každý ze začátku dává do cupboardu velmi důležité věci kromě surovin, které v něm mohou být, protože než cupboard zničíte, tak to nějakou chvíli trvá ( tedy podle zbraně ). Můžete do něj kromě surovin na stavění umístit také: scrapy, kůži, kosti, látku, palivo, ropu, tuk a střelný prach.

Tak že to vypadá, že na začátek jsme docela zabezpečeni. V bedně by vám neměly chybět zbraně a vytvořené oblečení. Dále bychom měli mít nasbíráno dostatek jídla a kanystr s dostatkem vody ( pokud tedy nebydlíme přímo u vody ).

výzkum a oprava zbraní, nástrojů

Od teď vstupujeme do Rustu pořádně – začneme si opravovat a zkoumat věci

opravárenský stůl

Každý nástroj, který používáme má, nebo nemá po levé straně v okénku životnost, tak že se nebojte, že by jste s jednou zbraní stříleli do nekonečna aniž by se nepoškodila. Aby jste si nástroj, nebo zbraň mohli opravit budete potřebovat znát její návrh ( nebavím se o základních nástrojích – stone sekyrka, pickaxe sekyrka ). Ke zkoumání věcí slouží výzkumný stůl o kterém se budeme bavit zanedlouho. Jak opravit věc ? Jednoduše postavte opravárenský stůl ( pro laiky tzv. ponk se svěrákem ). Ten otevřete a do něj přetáhněte levým tlačítkem do okénka váš nástroj u nás ve vzoru to je tedy kamenná sekyrka. Ukáže vám to cenu za kterou nástroj opravíte.

Jestliže neznáte návrh zbraně, tak vám to napíše neznáte návrh ( nečekaně ) a budete si muset nejdřív zbraň vyzkoumat.

Pokud se vám zbraň, nebo nástroj podaří opravit, tak se postupem času podle toho kolikrát to opravíte zkrátí čím dál více životnost ( místo zelené stupnice začne od vrchu nabíhat červená/oranžová ), tak že jednoho dne tu věc, zbraň, nástroj stejně budete muset vyhodit, protože se s tím nebude dát hrát.

výzkumný stůl

Většinu nástrojů, armoru, zbraní apod. co naleznete doporučujeme nejdříve vyzkoumat, ale to jsme psali v předchozím díle, tak že čím více zkoumáte, tak vás nemusí potom trápit, že vás brzo raidnuli. Pořád je tu šance na tom samém serveru pokračovat. Znáte-li většinu dobrých věcí, tak máte stále výhodu oproti těm co se připojili na druhý den, protože i oni musí nejdříve zkoumat věci aby je mohli vyrábět! Tak že hlavu vzhůru a pokračujeme dále.

Výzkumný stůl si musíme vytvořit pomoci scrapu a kovových úlomků. Umístíme si ho tam, kde nám nebude překážet, nebojte – lze ho později přesunout, ale bacha u každé věci co ji přesunujete ztrácí HP, tak že čím víc přesunu, tak tím více stojí surovin, ale pokud máte nasbíráno a vypáleno, tak vás to nemusí trápit.

Máme postavený výzkumný stul, otevřeme jej a uvidíme podobné okénka jako u pracovního stolu, akorát nám zde přibylo jedno na víc do kterého přidáme scrap a do horního okénka vložíme oblečení, nástroj, nebo u nás zmíněnou zbraň. Je možné, že některá věc ( například sbíječka, lr-ko ) nepůjdou vyzkoumat a s tím vy nic neuděláte. Je to tak už nastavené, tak že tento nástroj a zbraň musíte buď zakoupit, nebo najít.

Nahoře už máme tedy naši zmíněnou zbraň a pod ní vám to napíše, že je požadovaný “Work bench 3” nebo-li pracovní stůl úrovně 3. Pozor! Není to opravárenský stůl nahoře, ale je to další nutnost, kterou musíte postavit před tím, než začnete vytvářet lepší věci. Úrovně pracovního stolu jsou 1 až 3. Čtěte více, aby jste se o nich dozvěděli také…

Pokud splňujete požadavek pracovního stolu, máte vloženo dostatek scrapů (šrotů), tak můžete zahájit výzkum. Scrap zde můžete nechávat i ve větším množství, nebojte neztratí se vám. Jestli že vám ho tedy váš kamarád neukradne 🙂 . Hurá! Máme vyzkoumáno, teď stačí pouze buď “blue print” alias návrh vložit do inventáře – pokud s nim chcete do budoucna obchodovat, nebo se ho můžete naučit tak, že na něj kliknete levým tlačítkem na myši a dáte naučit se návrh. Teď už můžete zvesela vyrábět a zkoumat. Pokud se podíváte na cenu za výzkum AK-47, HQ ochranného plátu na hrudník, nebo kamennou zeď tak už asi víte jakou důležitou roli hraje SCRAP/ŠROT ve hře Rust. Bez scrapu prostě ani prd. Za scrap zkoumáte, vyrábíte a kupujete.

INFORMACE: jestli že pouze zkoumáte a nechcete danou věc vytvářet, tak nemusíte požadovaný pracovní stůl vytvářet kvůli výzkumu

pracovní stůl úrovně 1 ( work bench )

Tento stůl vám umožní se přesunout z doby kamenné do doby železné 😀 ne, vtípek. Od teď můžete vytvářet lepší ( ještě základní ) věci. Pracovní stůl úrovně 1 stojí pouze 500 dřeva, 100 metal fragmentů a 50 scrapů, tak že žádná hrůza kterou by jste nezvládli během chvíle vytvořit. Díky pracovnímu stolu cituji “můžete postupovat technologickým stromem učením nových, dříve neznámých věci”. Aby jste mohli některé věci vytvářet, tak si budete muset suroviny přehodit do inventáře ( určitou věc, která potřebuje buď pracovního stůl 1 nebo 2..3 ) a jít si stoupnout k právě potřebnému pracovnímu stolu. Tak že jednodušeji – chci vytvořit AK-47, tak si vhodím potřebné surky do inventáře a jdu k pracovnímu stolu level 3 a vytvářím. Pokud vytváříte střelný prach, tak si před zahájením tvorby stoupněte k pracovnímu stolu věc se vám bude vytvářet rychleji ( pokud jdete k vyšší úrovni pracovního stolu, tak je to o to rychlejší ).

PRACOVNÍ STŮL ÚROVNĚ 2 ( WORK BENCH )

Jestli že máte splněno na pracovním stole úrovně 1, nebo potřebujete dál rychleji postupovat, tak si vytvořte pracovní stůl úrovně 2. Cena dvojky je 500 metal fragmentů, 20HQ metalu a 500 scrapů/šrotů. Pokud se vám pracovní stůl úrovně 2 nevleze do base, tak můžete úroveň 1 přehodit do bedny, nebo jej postavit někde mimo, ale některé věci budou třeba potřebovat určitý level pracovního stolu, tak jej zase kvůli tomu budete muset postavit. Ach jo – hrůza co ? No nic, tak že práce s pracovním stolem úrovně 2 není o nic jiná než na pracovním stolu úrovně 1. Prostě můžete vytvářet zase o něco lepší věci.

Tip: umístěte pod pracovní stůl malou bednu a využijte místo ve vaši base

PRACOVNÍ STŮL ÚROVNĚ 3 ( WORK BENCH )

Poslední pracovní stůl před námi a co stojí ? 1000 metal fragmentů, 100HQ metalu a 1250 scrapů/šrotů, tak že opravdu budete muset ten scrap hodně sbírat! Pokud postavíte poslední pracovní stůl je to stejné jako s jedničkou, nebo se dvojkou, akorát tedy můžete vyrábět ty nejlepší věci co jste vyzkoumali a taky rychleji. Opět můžete pod pracovní stůl úrovně 3 uložit malou bednu a vkládat do ni užitečné věci ( pokud nejste bordeláři jako každý druhý a nemáte to druhý den v base jako v tanku ).

Pokud máte postavený opravárenský stůl, pracovní stůl a výzkumný stůl, tak máte to nejdůležitější pro rozvoj ve vaši base a sebe samého ( postava ).

Publikování nebo šíření obsahu těchto stránek je bez předchozího souhlasu provozovatele webu zakázáno! Autor článku www.czechrust.cz