Upgradujeme base, chodíme na loot, zkoumáme nové věci, těžíme, farmaříme. Všechny tyto věci jsou pro vývoj vaši hry nezbytné, ale je na čase také na první raid, no ne ?

upgrade base

Pokud čtete článek, než jste začali stavět, tak máme pro vás tip. Stavějte vaši base tak, aby jste mohli na okraje přistavět později “triangl” neboli trojúhelníkové zdi. Jsou jedny z nejúčinnějších a nejpoužívanějších. Přes takové zdi spotřebuje nepřítel hodně výbušnin pro váš loot a taky je těžké zjistit, kde máte ten váš královský poklad “cupboard”

( PS: pokud stavíte trojúhelníkové zdi, tak nezapomeňte na horní patro, protože na střechu se dá boostnout a raid je ulehčený )

Pokud pokračujete, tak doporučujeme z metal ore upgradovat vaši base ( tedy z kamenné, na železnou ) potom si nepřítel raději vybírá cestu přes dveře za které můžete nastražit různé pastičky ( guntrapy, flame turrety apod. ) tento upgrade se vám vyplatí pouze tehdy jestli že máte nepřehlednou base a nepřítele to může zmást, tak raději volí volbu přes plechové dveře. V dalších krocích doporučujeme vyzkoumat venkovní zeď ( dřevěná x kamenná ). Kamenná je samozřejmě účinnější, ale je na vás co máte dříve vyzkoumané a co se vám chce těžit. Pozor! Pokud máte venkovní vysoké zdi, tak neznamená to, že se nepřítel k vám nemůže dostat. Může si postavět ze dřeva nějaké podlaží vedle zdi ( co mu dovolí dosah od vašeho okruhu cupboardu ) a přeskočí.

vždy je cesta

Nepřítel si například může postavět opět podlaží ze dřeva na vaši base i když nemá přístup k cupboardu, nebo může pokládat žebřík na vaši base. Rust nemá neomezené možnosti. Právě že má tolik možností a taky občas bugů ( 😀 ), že vás pokaždé může překvapit.

chodíme na loot

Dalším odstavce je “chodíme na loot” zde jen připomenu to, že nesmíme pořád dřepět doma a “craftit”, nebo stavět neříkám, že to není důležité, ale využívejte co nejvíce na takové věci noční režim. Suroviny potřebujeme a také scrap a různé součástky na zbraně. Choďte do monumentů co to jde a pořád hledejte. Nepotřebné věci šrotujte, nebo pokud máte některých věcí moc.

Pokud budete mít stříkačky a nějakou zbraň s armorem, tak se nebojte zajet na svůj první malý Oil Rig ( ropnou plošinu ). Najdete zde dobrý ( většinou ) loot, který vám přidá + ve vašem postupu ( nezapomeňte na palivo, nebo na karty to se většinou stává 😀 ). Jestli že stagnujete na místě, tak se nehrňte ani na Air dropy, protože zde budete akorát ztrácet věci.

OIL RIG ( MALÁ ROPNÁ PLOŠINA ) – pozor ať si to nespletete a nejedete rovnou na velkou, tam asi ze začátku nebudete mít moc úspěch ( více o Oilr Rigu bude článek zvlášť )

TĚŽBA SUROVIN

Suroviny v Rustu potřebujeme do doby, než začneme pořádně raidit. Neříkám ale, že každý raid může být pro vás úspěšný, někdy se špatně trefíte a můžete prodělat. Pokud si všimnete, tak na velkém serveru s více online hráči je dost vidět postup hry. na začátku je plno síry a málo kamene, ale po pár dnech se to obrací na málo síry a hodně kamene. Je to z důvodu, že hodně lidí už upgraduje base na železnou a také se chtějí dostat do stavu “Jdeme raidit”, tak že potřebují hodně uhlí a hodně vypálené síry na náboje a na výbušniny. Proto se také ve skupince hráčů (team) lítá do hor, kde je plno síry a relativně klid. Dřevo potřebujete neustále.. vypalujete, přistavujete a vyrábíte či opravujete, tak že dřeva není nikdy málo a nezapomeňte na motorovou pilu. Nebude vám těžba tak trvat. Sbíječku snad nemusím ani zmiňovat.

první raid

Kašlu na to! Jdu raidit!

Také už vás nebaví rutina těžit, hledat ? Tak se budete muset nachystat na svůj první raid. Pokud si věříte zkuste to přes den, ale pokud si nejste jistí, tak počkejte do brzkých ranních hodit, kdy se může stát, že už hráč nebude online a tohle je vaše chvíle ( někdy i někoho jiného 😀 ) si ukrást pár věcí. Pro jistotu si zjistěte jméno na koho se chystáte a koukejte na status online lidí. Neříkám, že se dotyčný nemůže napojit, ale kdy jindy než teď ?

Co potřebuju ? a jaký je návrh postupu?

Otázka začátečníka je co budu potřebovat ? No, to je těžká otázka i pro nás, protože nevíme na jakou base se chystáte, nebo kolik je tam lidí. Je potřeba si dobře zmapovat terén stavby a zjistit zda není nějaká zeď otočená, nebo kde by mohl být cupboard.

přes dřevo

Obecně začnu s menší base, kde jsou začátečníci jako vy a ještě mají dřevěné dveře. Tyto dveře můžete zničit jakýmkoliv způsobem, ale vezmeme ten tichý a rychlý. Najděte si plamenomet! Ano, postačí vám plamenomet a palivo. Někdy se stane, že vás protihráč nachytá a nechá si jen první dveře dřevěné, tak že se řiďte i tím pokud má stěny ze dřeva, tak jděte přes ně. Potom bude váš raid pravděpodobně úspěšný.

přes plechové dveře

Další level budou plechové dveře. Otázka je kolika dveřmi se chystáte jít, opět musíte při raidu přemýšlet aby jste netratili mnoho, protože vás tam nemusí čekat vánoce.

Na tyhle plechové dveře jsou velmi účinné výbušné náboje 5.56 s tlumičem. Zbraň můžete použít například poloautomatickou “semi” pokud nejste jinde a nemáte už AK-47. Jednoduše vytvořte několik desítek nábojů a jděte na to. Cena jedné výbušné 5.56 stojí: 10 metal fragmentů, 20 střelného prachu a 10 síry.

Další způsob může být přes výbušninu Satchel ( hlasitější způsob raidu ) k té potřebujete 1 malou skrýš, 1 lano a 4 fazolové granáty ( jeden “fazolák” vytvoříte za 60 střelného prachu a 20 metal fragmentu ). Pozor! Si dávejte na Satchel, protože se může stát, že vyhasnou a pokud je znovu zapálíte, tak mohu hned po několika málo vteřinách vybuchnout, nebo vyhasnou i po druhé. Ovšem jsou další způsoby raidu máme zde také C4 a Raketomet, ale teď se bavíme o začátcích.

Pokud počítáte kolik vás to bude stát, tak asi už víte proč se řeší v pozdějším stádiu síra, protože pokud hrajete na Vanille, tak se natěžíte. Nejhorší na tom je, že se chystáte na několik kroků před prvním raidem a kdykoliv se to může pokazit. Buď se vám někdo připojí z base do hry, nebo vám chybí munice/satchel k dalšímu postupu a nejhorší na tom je, že se do toho začnou tlačit ostatní protihráči na serveru, tak že se těšte, že u raidu nebudete sami. I když se vám zdá, že je vše OK, tak jen co vylezete z raidnute base, tak dostanete bídu. Proto je výhra pokud máte nepřítelův cupboard a postavíte se v base dveře a můžete v klidu probírat věci a čekat zda se někdo kolem base pohne.

SPACÁKY – nezapomeňte když raidite zničit hned nepřítelovy spacáky, protože se může kdykoliv připojit!!!

shrnutí

Nespěchejte a v klidu se připravte. Promyslete si plán “operace” a připravte si zbraně, suroviny a heal. Zkuste vydržet až do rána a vyčkejte až bude nepřítel offline ( pokud nehrajete na US serverech 😀 ). Jestli si nejste jisti zda na to budete stačit. Můžete si bleskem postavit 1×2 base, vedle base kterou chcete raidit a udělat si tam nějaký spacák a bedny pokud by se něco pokazilo, ale snad si nebudete vybírat na první raid tu největší na serveru. Takové si většinou protihráči hlídají i pozdě ráno. Hodně štěstí a ať je váš první raid úspěšný!

Publikování nebo šíření obsahu těchto stránek je bez předchozího souhlasu provozovatele webu zakázáno! Autor článku www.czechrust.cz