Někdo možná už slyšel, že ve hře Rust existují něco jako karty do monumentů. Karty jsou v provedení:

  • Zelená
  • Modrá
  • Červená

K čemu slouží karty ?

Díky kartám se dostanete do monumentů pro lepší “loot” ( zisk lepších věcí ) a také v tajných místnostech můžete najít další karty. Pokud najdete v lehčím monumentu kartu zelenou ( například – supermarket, satelity ), tak díky ní můžete v dalším monumentu najít kartu modrou ( powerplant, nebo train yard ) a v dalším červenou ( letiště ). Pozor v monumentech taky na vás číhají protihráči. Pokud chcete červenou kartu třeba na letišti, tak čekejte, že budete potřebovat taky nějakou zbraň a světlo. K určitým místům potřebujete nejet kartu, ale také i “fuse” neboli pojistku. Jednu potřebujete na ty snazší věci a pro modré karty, ale pokud chcete červenou, tak třeba na letišti potřebujete pojistky dvě a také modrou kartu. Jestli že se vydáte na Oil Rig – ropnou plošinu, tak k velké bedně potřebujete jak na malém, tak na velkém červenou kartu ( samozřejmě je tam i modrá a zelená ). Možná se vám to jako začátečníkům zdá složitější, ale na to si zvyknete a uvidíte, že to není nic těžkého. Jednoduše pro lepší věci jak jsem již psal potřebujete karty.

Karty pouze v monumentech ?

Ne! Kartu ( modrou ) můžete také zakoupit v outpostě za 100 scrapů, který sbíráte po cestě v barelech, nebo který “z recyklujete” v drtičce odpadů v nějakém monumentu. Pozor! Opět se zde můžete potkat s někým, kdo zrovna monument prochází a o věci a scrap přijdete. Pokud vám zrovna běží recyklátor, tak jde slyšel docela hlasitě, tak že určitě vás uslyší někdo dřív než vy jeho.

Jaké věci vám dají kolik scrapů:

Prázdná nádrž na propan – 1 šrot
Metal Blade – 2 šrot
Dopravní značky – 5 šrotu
Kovová trubka – 5 šrotu
Poloautomatické tělo – 5 šrotů
Plech – 8 šrotu
Kovová pružina – 10 šrotu
Ozubená kola – 10 šrotu
Tělo SMG – 15 šrotu
Tech Trash – 20 šrotů
Tělo pušky – 25 šrotu

kde najít určitou kartu

Zelená karta

Zelené karty jsou dostupné na stolech v těchto lokacích: v supermarketu ( hlavním vchodem, zadními dveřmi vlevo, nebo zadními dveřmi ), oxum čerpací stanici ( hlavním vchodem, dveřmi vlevo, nebo jděte garáží ). Dále také v majácích ( první dveře napravo, když vstoupíte ze schodů ), skládkách ( na konci plošiny kontejneru poblíž jeřábu (a recyklátoru). Pokud se vám podaří zabít vědce, tak z nich máte určitě procento šanci ji získat také ( vědec vojenského tunelu: 75% šance, vědec u cesty: 24% šance, outpost vědec: 16% šance ). Pomocí zelené karty získáte modrou kartu ( většinou ) a pokud ji používáte k otvírání, tak vám to moc místnosti s dobrým lootem neotevře, tak že je to takový základ.

Modrá karta

Modré karty jsou už druhý level, tak že hledejte i pojistky díky kterým se dostanete z pomocí karty dovnitř ( pojistky najdete většinou v barelech podél cesty ). Prvním místem co zmíním jsou Satelity ( požadavky: zelená karta, elektrická pojistka ) pojistky se vkládají do přepínače a mají omezenou životnost, tak že si nedávejte na čas jinak se vám poškodí a nikam se nedostanete. Dalším místem je Přístav 1 ( opět zde potřebujete zelenou kartu a elektrickou pojistku – budu zmiňovat v angličtině fuze ). Přístav 2 ( zelená karta + fuze ). Kanalizace ( sewer branch ) zde potřebujete zelenou kartu a opět fuze. Nezapomínejte také na bedny když už tam jste.

Červená karta

Tuto kartu je většinou nejobtížnější najít ( nebavím se o letišti ). Pokud některé servery nemají mapu, kde je letiště, ale jiné místa, tak by vás tato karta mohla pěkně vypéct. Na rozdíl od modrých karet nelze červenou koupit na základně. To znamená, že jednotliví hráči je mohou prodávat v prodejních automatech po mapě. Power plant / elektrárna. Dále ji najdete na train yardu ( nádraží ), nebo water treatment plant ( čistička odpadních vod ). Pokud získáte poslední kartu – červenou, tak se dostanete po mapě na nejlepší místa pro bedny. Pozor! Pokud půjdete pro červené karty, tak opět potřebujete Fuze! A minimálně 2, tak že nezapomeňte na tuto informaci a berte si sebou dvě pojistky. Dobré místa pro loot s červenou kartou jsou – od nejlepších ( Launch site, Oilr rig a Military tunel ).

V závěru to shrnu tak: hledejte pojistky, najděte zelenou kartu, následně modrou a nakonec choďte s červenou. Pokud vás někdo zabije a nemáte v base další karty, tak tento proces musíte opakovat bohužel znovu, tak že si karty pečlivě chraňte ať vás to nepřestane bavit. Někdy je možné, že se vám poštěstí a někoho zabijete kdo právě tuto kartu nese u sebe.

Publikování nebo šíření obsahu těchto stránek je bez předchozího souhlasu provozovatele webu zakázáno! Autor článku www.czechrust.cz