Při posledním návodu ” Jak začít hrát Rust 2 ” jsme skončili u popisu mapy. Nechceme hned všechny návody nacpat do jednoho pytle a chceme každý návod rozepsat zvlášť co to půjde, protože ne každý hledá návod “Jak začít”, ale někomu chybí znalosti konkrétních informací. V tomto návodu budeme probírat mapu. Co na ni můžete najít, jak se na ni pohybovat a co znamenají různé texty na mapě a zbarvení ? Pojďme se na to společně podívat.

pohyb na mapě

Na mapu se dostanete pokud stisknete na klávesnici písmeno “G” ( defaultní nastavení ). Vyjede vám plán mapy na kterém se pohybujete pouze myší – levé tlačítko, pravé tlačítko na označení bodu kam chcete jít ( podle kompasu ) a kolečkem na přiblížení a oddálení se na mapě.

něco málo pro začátek co vidíte na mapě

  • barvy
  • popisy
  • trasy

A teď si to pojďme rozebrat do podrobna…

Různé zbarvení

Bílá, zelená a žlutá plocha. Možná si řeknete, že to píšu opravdu pro blázny, ale prostě někdo neví, tak že na bílé ploše naleznete sníh. Pokud nebudete oblečeni, tak budete mrznout. Nejvíce se zde lítá, chodí, jezdí na těžbu rudy, síry, kamenů. Na zelených plochách vám nehrozí žádná zima a ani horko. Můžete zde nalézt hodně konopí, houby ( smrková místa – rašeliniště ), zvířata. Na žlutých plochách alias na poušti vám může hrozit horko pokud budete u ohně, nebo u grilu apod. můžete zde nalézt opět kamení, síry, metal ore/rudu. Je zde dost zvířat a velmi dobrý rozhled po okolí. Můžete zde těžit kaktus ze kterého získáte dužinu ( voda + jídlo ) a látku, ale to spíše hráči dělají v případě nouze. Na dost mapách zde najdete i potok to je ta modrá trasa/skvrna, nebo vlnka, která vytéká do moře u které najdete velmi dobré dýně, které vám dodají hodně zdraví, vodu a jídla ( jedno z nejlepších jídel ). Můžete zde také najít kukuřici a můžete z této vody pít a nabrat vodu do barelu.

Texty a popis na mapě

Najdete zde z nejběžnějších míst: Airfield, Satellites, Small nebo Large Wharehouse, Mining Site, Military Camp, Harbour, Safezone, Small nebo Big Oil Rig ( na oilrigy se dostane pouze lodí, nebo helikoptérou ), Caves, Power Plant, Military Tunnels, Launch Site, Supermarkets a Oxum gas stations, Water Treatment Plant, Bandit camp, The Dome. Je jich i více, ale píšeme zde nejběžnější. Na určitých loot místech ( budu tak pojmenovávat všechny výše vyjmenované stanice/zastávky do kterých vás zavede cesta ), tak na některých místech se můžete dostat do VIP míst s pojistkou ( fuse ) a Zelenou, Modrou a Červenou kartou ( o kartách si napíšeme zvlášť návod ) kde najdete lepší věci a pokud například budete mít Zelenou a Modrou kartu a budete potřebovat Červenou, tak právě pomoci těch dvou můžete získat ( např. Airfield / letiště ) červenou kartu a s červenou kartou potom můžete na Big Oilrig. V safe zóně jste pokud vstoupíte do bandit campu POZOR! zde nemůžete mít v ruce zbraň, nebo vás “BOTi” zabijí a ještě větší POZOR! tyhle BOTy nejde zabít!! V Bandit campu si můžete za nasbírané scrapy koupit různé věci – od jídla, oblečení, zbraní po větrnou elektrárnu apod. Tak že – pokud vám někde nad zdravím, voda, jídlo vyskočí nové okno SAFE ZONE, tak hned dejte zbraň stranou a jít pouze volně. Dávejte si pozor pokud z této safe zony odcházíte. Může na vás někdo z povzdáli čekat a potom vám zakoupenou věc ukrást.

Trasy

Mezi loot místama jako jsou například Satelity a Elektrárna vám probíhá černá trasa – zde můžete vidět kam se po ni dostanete a opět si můžete pomocí pravého tlačítka označit, nebo odznačit bod do kterého chcete jít. Na všech trasách vyznačených na mapě potkáte barely, které můžete rozbíjet a získávat tak scrapy, nebo různé věci do inventáře. Můžete zde také najít bedny, nebo menší červené bedny s nářadím a světle modrou bedýnku ve kterých máte šanci najít i revolver hned na začátku, nebo lepší věci v bedýnce pak můžete sbírat komponenty pro složení auta. Na těchto trasách tak jako vy budete potkávat i protihráče, tak si vyberte co chcete. Jestli fight, nebo klidnou hru. To samé samozřejmě platí pokud si postavíte base u loot míst, ale zde také budete rychlejší pro získávání scrapu pro výzkum a různý postup ve hře.

Publikování nebo šíření obsahu těchto stránek je bez předchozího souhlasu provozovatele webu zakázáno! Autor článku www.czechrust.cz