Jsou to už asi 3 roky co nám Garry a spol přidali do Rustu elektriku. Je pravda, že tímto updatem posunuli Rust zase o několik příček nahoru a získali si tak přízeň od svých fanoušků Rustu. Základem pro stavění elektriky jsou zdroje. Máme to i v reálném životě, bez zdroje prostě není a nebude elektrika. Dalším kamarádem bude pro vás “Wire Tool” – tato položka je vyrobena z vysoce kvalitního kovu a pomáhá toku elektřiny různými zařízeními.

jaké máme zdroje ?

závislost zdrojů na okolí a counter

Všechny tyto zdroje mají svoji schopnost produkovat elektrickou energii v závislosti na počasí, stínu a jestli je den, nebo noc. Ukážeme si to na “číselných krabičkách alias Counter”, které se dávají na zeď a ukazují kolik daný zdroj produkuje energie (samozřejmě musí být opět propojeny). Zdroje viz. obrázky nahoře dodávají elektrickou energii pouze nějakou dobu kromě větrné. Větrná dodává nejvíce podle její umístěné výšky, ne od velikosti base, ale podle výšky od země, solární panel pouze když svítí slunce a je světlo, baterie pokud je nabitá.

drát / wire tool

Chcete-li pracovat s “Wire tool“, neboli drátem, vytvořte jej a poté klikněte levým tlačítkem myši na “krychli” s připojením jednoho ze zařízení, které chcete připojit ( vypadá to jako bílý rámeček, který po namíření na něj změní barvu na žlutou). Odtud můžete levým kliknutím na zeď připnout kabel a vést kabel k další položce, kterou chcete připojit.

Pokud máte v cestě zeď. tak není žádný problém, jednoduše projděte na druhou stranu a drát projde rovněž. Každé vedení drátu může cestovat až 30 metrů nebo 16 připíchnutých bodů. Samotný nástroj má v současné době neomezené množství drátu, takže nemusíte vytvářet milion “Wire toolek” ( vytváří se sekundu a stojí 2HQ ).

propojení

Řekli jsme si kam to připojit, ale nesmíme také zapomenout na vstup a výstup, Výstup je počet energie, které nám bude zdroj dodávat do našeho elektrického okruhu. Pokud máme v ruce Wire tool a podíváme se například k solárnímu panelu, tak vidíme, že po namíření k zapojení nám to ukáže kolik energie zdroj právě teď dodává, nebo dokáže dodávat.

Propojíme zdroj s počítadlem a změníme si ho na průběžnou energii po zapojení se nám v počítadle ukážou číslice, které znamenají kolik zdroj dodává. Každý komponent, který zařadíte do elektrického obvodu vám vezme jednu energii což je docela dost.

charge left- doba vybití

Pokud vidíte u baterky “charge left” znamená to kolik vám zbývá času do doby, než se baterka vybije a nebudete mít žádný zdroj než k ní připojíme například solární panel, nebo generátor energie. Baterie po připojení ke counteru se nabíjí a zároveň vybíjí, protože counter si bere taky nějaké malé množství energie. Malá baterie vydrží při plném nabití max cca 15 minut a velká baterie 4 hodiny.

ZÁVĚR

Zdroje jsou tedy tím nejhlavnějším a nejpotřebnějším k elektrickému okruhu v Rustu a jde vymyslet určitý způsob nabíjení baterií a zároveň spotřebovávání energie, tak aby to vaše baterie nevybilo na 0, ale s tímto se potkáme u dalšího dílu.

Publikování nebo šíření obsahu těchto stránek je bez předchozího souhlasu provozovatele webu zakázáno! Autor článku www.czechrust.cz