začátek po připojení na server

Zjistěte si kdy byl WIPE ( wipe je restart a může být – wipe vyzkoumaných věcí, wipe budov na serveru, nebo force wipe – restart všeho a celého serveru ). Nejlépe začněte hrát Rust ve čtvrtek na večer, nebo v pátek. Najděte wipe dne, kdy chcete začít hrát ( dnes je 4.2.2021 ) například server: Czechrust.cz 2x FULL WIPE 4.2.2021.

Počáteční výbava je slabá, máte pouze kámen a pochodeň. S kamene těžíte s pochodní můžete bojovat, nebo si svítit na cestu. Musíte si tedy dávat pozor na radiaci, zimu, hlad a vodu ( většinu vyřešíte pokud půjdete na mapě k řece ). Kamenem můžete těžit 4 základní složky surovin – dřevo, kámen, železo a síru. S těmito surovinami budete dále pracovat. Lovit, nebo zabíjet ( jak chcete ) můžete všechnu zvěř ve hře. Kamenem také “vytěžíte“ z daného zvířete syrové maso, kůži, látku, kosti a tuk. Velký pozor si dávejte na dravá zvířata, kterými jsou medvěd a vlk. Nebudou se s vámi mazlit!

Ve hře můžete také rozbíjet barely na cestách a sbírat užitečné suroviny ( scrap, součástky ), chodit do monumentů, jezdit na koni, lítat, nebo jezdit autem.

Nezahazujte se s kamenem dlouho! Jakmile budete mít natěženo 200 dřeva a 100 kamenů, vyrobte si kamennou sekyrku se kterou vám to půjde rychleji, nebo na útok oštěp za 300 dřeva. Pokud krvácíte a nemáte obvaz, odpojte se a připojte. Dávejte si pozor, s nízkým počtem životů vás to může zabít, nebo dejte konzoli ( tlačítko pod F1 s vlnovkou ) a zadejte tam text – kill. Zabijete se a spawnete se někde jinde.

Při výrobě držte SHIFT a klikněte na tlačítko +, položky naskočí o 10, nebo držte CTRL a klikněte na + , položky se navýší na MAX.

Pokud po vás někdo střílí postavte si stěnu, nebo barikádu, kterou jste zrovna našli. Dále můžete využít stromy, nebo auta co jsou na cestě. Všechny “tvrdé” věci můžete využít pro úkryt.

stavba první base

Jako první je nejlepší si postavit jednoduchou base, kde si budete moci složit spacák, ohniště, bedny a cupboard/bednu s nářadím – aby se vám base nerozpadla. Zůstávat venku není příliš bezpečné, zvláště pokud je na serveru hodně hráčů. Ke stavbě base budete potřebovat hlavně dřevo, ze kterého vyrobíte dřevěná prkna. Prkna následně slouží k výrobě většiny části domu. Jako základ base budete potřebovat dřevěný foundation. Na base vám bohatě bude stačit jeden takový základ. Dále vyrobíte/postavíte 3 stěny a jednu stěnu pro dveře, do které ze začátku usadíte dřevěné dveře a zámek ( pouze zamkněte, nevyrábějte zámek jinak vás někdo zabije, okrade a dostane se do vaši base). Během pár minut tak máte kompletní base, ve které bezpečně můžete přežít pár nocí, a bude vám k tomu stačit pouze dřevo. Nutno podotknout, že vše, co vyrobíte a následně chcete umístit, si musíte z inventáře přemístit do akčního pole.

Tip: Postavte si první base na nenápadném místě, mezi skalami nebo v lese, kde nebude tak na očích ( pokud se toho nebojíte, tak blízko nějaké cesty, nebo loot místa )

Další důležitou věcí je spacák. Díky němu se totiž můžete spawnout přímo v chatce pokaždé, když umřete mimo ni ( pokud se respawnete, tak na další respawn máte čas (timeout), který musíte čekat). K výrobě spacáku budete potřebovat pouze látku ( konkrétně 30 ). Jakmile ho vyrobíte, můžete ho uložit do chatky. Poslední, a důležitá věc pro začátek je ohniště. Ve hře se nazývá (camp fire) a budete si na něm moci ugrilovat maso, které je jinak nepoživatelné a jedovaté. Jak ohniště, tak i pec spotřebovává dřevo. Na oplátku však získáváte uhlí. 

Pozor: na oheň a i pochodeň si dávejte pozor, případný nepřítel v podobě jiného hráče může oheň spatřit na dálku!

Tip: podívejte se po nějakém skinu spacáku na skin marketu a několik metrů od base si postavte další a cizí ničte. Pokud si postavíte hned vedle base druhý spacák, tak vám to vždy ukáže pouze jeden ( i když máte v base a vedle base druhý )

Jestli že budete správně postupovat, máte velikou šanci na přežití první noci bez újmy na zdraví a natěžit potřebné suroviny k vylepšení base. Na druhý den pořízení pece a konečně i první zbraně. 

Pokud je tohle pro vás příliš stručné – přeskočte na “Jak začít hrát Rust díl 2” zde začínáme od znovu ve větším detailu.

https://www.czechrust.cz/jak-zacit-hrat-rust-2/

Publikování nebo šíření obsahu těchto stránek je bez předchozího souhlasu provozovatele webu zakázáno! Autor článku www.czechrust.cz