by Nero in
Rust

Rust je multiplayerová 3D survival hra vydaná 11. prosince 2013. Hra je dostupná ve službě Steam, od 8 února 2018 vyšla z alfy do plné verze. Vývojářem hry je Facepunch Studios, toto studio dále stojí např. za hrou Garry’s Mod. Hra je dostupná na Windows, Linux a macOS.

Od roku 2014 hra využívá Unity 5, což dramaticky přispělo k lepšímu grafickému zpracování.Hra začala jako klon hry DayZ, což je populární herní mód na hru ArmA 2 s prvky craftingu podobnému Minecraftu.

V Rustu se hráči připojení na server objeví ležící na pláži s pochodní a kamenem. Hlavním úkolem je přežívat, těžit, budovat, zabíjet ostatní hráče a v poslední řadě raidit (zničit a vykrást základnu ostatním hráčům). Hra nabízí desítky střelných a primitivních zbraní. Mezi hráčem neovládané postavy (NPC) patří útočná helikoptéra, vědci, bandité nebo nový CH-47 Chinook. Hráč má za úkol primárně přežít. Je potřeba hledat jídlo, nenechat se zabít medvědy, vlky nebo prasaty. Hra je hráč proti hráči (tzv. PvP) takže hráči bojují často mezi sebou. Hlasový chat umožňuje všem hráčům komunikovat mezi sebou.

Related Posts