by Nero in
Hardware

Následující víkend bude patřit herním novinkám, Microsoft však již s předstihem informoval o některých dalších novinkách týkajících se cloudového hraní a předplatného. Nyní tedy víme, že tento softwarový gigant spolupracuje s globálními výrobci televizorů. Důvod je jediný – služba Game Pass by se měla v budoucnu dostat i do chytrých televizorů. To by uživatelům umožnilo zahrát si své oblíbené tituly pro Xbox pouze s ovladačem, bez samotné konzole. I tito hráči by však museli mít předplatné Game Pass Ultimate.

„Spolupracujeme s globálními výrobci televizorů na integraci služby Game Pass přímo do televizorů s internetovým připojením, takže ke hraní budete potřebovat pouze ovladač,“ potvrdila Elizabeth Hamren, která je v rámci Microsoftu zodpovědná za platformy a „herní zážitky“. Prozatím ale není jasné, kdy bude nová funkce pro televizory spuštěna.

Kromě toho Microsoft již delší dobu pracuje také na vývoji speciální tyče pro streamování her. Poprvé jsme se o tomto hardwaru dozvěděli již v minulém roce. Půjde o „samostatné streamovací zařízení, které můžete připojit k televizoru nebo monitoru. Takže pokud máte stabilní připojení k internetu, můžete streamovat zážitky z Xboxu,“ vysvětlila Hamren, k čemu bude zařízení určeno. Ani v tomto případě však neznáme bližší detaily včetně data, kdy se novinka dostane na trh.

Microsoft také prozradil, že uživatelé, kteří hrají v cloudu, se dočkají některých vylepšení. Zejména by mělo dojít ke zlepšení doby načítání, zvýšení snímkové frekvence a optimalizace her. Tyto změny by se měly projevit v následujících týdnech. Nově by měla přibýt například také funkce, díky níž si budete moci hru vyzkoušet ještě před jejím stažením.

Zdroj: pocketnow.com a http://otechnice.cz

Related Posts