by Nero in
Novinky

Distribuční systém Steam společnosti Valve je největší platformou svého druhu na světě. Jeho působištěm byl celý svět, i když v některých regionech působil neoficiálně. Největším příkladem je Čína, kde neměl Steam oficiální povolení, avšak díky VPN a toleranci tamních úřadů využívala Steam celá řada uživatelů.

bude čína diktovat ?

To se nyní změní, protože po letech příprav a jednání Steam oficiálně přichází na čínský trh. Otázkou je, jestli je to pro tamní hráče vyloženě dobrou zprávou. Jistě se dočkají plné podpory a bohatší nabídky služeb. Může se ale stát, že v případě, že se některá hra nebude líbit tamním úřadům, bude zakázána. Panují obavy, že v takovém případě bude mít Čína, která umožňuje Steamu provoz na svém území, páku, aby přístup k těmto hrám neměli ani hráči skrz systémy VPN. V Čínské verzi Steamu budou k dispozici pouze hry, které oficiálně prošly schvalovacím procesem tamních úřadů. Jiné hry se v něm neobjeví.

trh SONY ps5 v číně

Další novinku směrem k čínským hráčům oznámila společnost Sony. Ta plánuje ve druhém čtvrtletí vstoupit na tamní trh se svojí novou konzolí PS5. Konzolový trh je v Číně poměrně dost omezený a konzole, které tam vychází, musí splňovat velmi přísné podmínky, a vznikají tak speciální verze pro tamní hráče. Konzole PS5 bude první z nové generace, která se v Číně pokusí uspět. Microsoft zatím žádné zprávy tímto směrem neohlásil.

Zdroj: https://otechnice.cz/

Related Posts